-skorzystaj z mojego doświadczenia-

Współpraca z Minimoo.

Przebieg współpracy z Minimoo.

Pytanie z pozoru proste, jednak z doświadczenia wiem, że odpowiedź na nie niekoniecznie jest oczywista. Jak przebiega współpraca z pracownią projektowania wnętrz Minimoo? Czego można się spodziewać podczas tego procesu?

Poniżej możesz zapoznać się z poszczególnymi etapami projektowania wnętrza. Od pierwszego kontaktu, aż po efekt końcowy współpracy z Minimoo; w postaci zrealizowanego marzenia o twoim wnętrzu.

Jak to się odbywa?

Początek.

Na wstępie określamy oczekiwania odnośnie przestrzeni która jest do zaprojektowania oraz zakresu współpracy pomiędzy inwestorem a projektantem. To ważne, aby już na samym początku określić charakter roli architekta wnętrz- czy inwestor oczekuje projektu z pełnym, czy podstawowym nadzorem autorskim?

Po zdefiniowaniu kwestii, takich jak stylistyka projektu, funkcjonalność pomieszczeń, jakość i rodzaj preferowanych materiałów, kolorystyka oraz określeniu budżetu dla projektu formalnie można przystąpić do realizacji.

.01
Pomiary i inwentaryzacja.

Fundamentem projektu jest szczegółowy pomiar oraz inwentaryzacja przestrzeni do zaprojektowania lub (jeżeli realizacja jest na etapie projektowania architektonicznego czy też budowy) opracowanie dokumentacji budowlanej pod kątem wykończenia wnętrz.

Nie ma co zwlekać z rozpoczęciem projektowania wnętrz. Model idealny to rozpoczęcie współpracy już na etapie projektowania budynku. Współpraca architekta wnętrz z architektem budynku pozwala na całościowe dopracowanie projektu, pod kątem potrzeb jego przyszłych mieszkańców.

.02
Szkic układów funkcjonalnych i koncepcja.

Po precyzyjnym określeniu planu wnętrz do zaprojektowania, rozpoczyna się praca nad układami funkcjonalnymi przestrzeni. To najbardziej kreatywna część projektu. Czas na rozmowy, inspiracje i pomysły. Dialog pomiędzy architektem a inwestorem. Podczas pracy nad optymalnym kierunkiem realizacji, w miarę postępu prac, spotkania często odbywają się w salonach wyposażenia wnętrz (designerskich, meblarskich itp.)

Na tym etapie inwestor otrzymuje propozycje materiałów wykończeniowych, rozrysowana zostaje kolorystyka jak również powstaje wstępna wycena wybranych elementów. Jeśli z jakichś powodów spotkania nie są możliwe lub utrudnione, współpraca oczywiście może odbywać się zdalnie za pośrednictwem internetu.

.03
Wizualizacja 3D projektu.

Po opracowaniu bazowej koncepcji projektu oraz zaakceptowaniu przez inwestora szkicu układów funkcjonalnych, powstaje fotorealistyczna wizualizacja w technologii 3D. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe ustalenia, opracowane są rzuty poszczególnych układów funkcjonalnych.

To świetny moment na naniesienie poprawek i podjęcie decyzji które wymagają bardziej zaawansowanego etapu prac. Dopracowana jest koncepcja oświetlenia, dobrane odpowiednie meble i inne elementy wyposażenia. W efekcie powstaje projekt koncepcyjny projektu wnętrz wraz z wizualizacjami 3D.

.04
Projekt techniczny.

Na podstawie dotychczasowych efektów współpracy inwestora z architektem, rozpisana zostaje dokumentacja techniczna projektu, niezbędne do zrealizowania wnętrza przez ekipy wykończeniowe.

Dokumentacja ta zawiera projekty zabudów sucho-tynkowych, sufitów podwieszanych z uwzględnieniem oświetlenia i funkcji, instalacji elektrycznej, układu punktów wodno-kanalizacyjnych zgodnie z funkcją i doborem wyposażenia łazienki oraz kuchni, kolorystykę ścian i sufitów, projekt ułożenia okładzin podłogowych i ściennych, mebli, itp. W zależności od zakresu współpracy plany mogą zawierać również rozmieszczenie systemów audiowizualnych, systemów inteligentnych czy plany mebli i innych elementów wykonywanych na indywidualne zamówienie.

.05
Realizacja.

Na bazie dokumentacji stworzonej podczas współpracy z inwestorem (koncepcja, wizualizacje, dokumentacja techniczna projektu) inwestor otrzymuje książkę projektową projektu. Dzięki niej wykonawcy wszystkich branży mogą wykonać swoją pracę zgodnie z założeniami projektowymi.

W zależności od ustaleń prowadzony jest nadzór autorski nad projektem, ilość wizyt na budowie ustalana jest indywidualnie na życzenie klienta. Projekty wykonywane są z taką starannością aby wizyty na miejscu realizacji nie były konieczne lub by ich ilość mogła ograniczyć się do zalecanego minimum. Na sam koniec, już po zakończeniu prac budowlanych, po montażu mebli, odbywają się konsultacje odnośnie wyboru zasłon, rolet, dekoracji. Odbywa się to z reguły na miejscu realizacji.

.06

Przez cały czas trwania realizacji koordynujemy wyceny materiałów zaproponowanych w projekcie. Gwarantujemy ścisłą współpracę z inwestorem oraz merytoryczne wsparcie na każdym z etapów projektu, dla inwestora oraz wykonawców. Skorzystaj z doświadczenia Minimoo.