162
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-162,stockholm-core-1.2.2,select-theme-ver-5.3,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,header_top_hide_on_mobile,wpb-js-composer js-comp-ver-6.3.0,vc_responsive

Współpraca

projektant-inwestor

Jak to działa?

Poniżej w dużym uproszczeniu mogą zapoznać się Państwo z bazą współpracy odbywającej się pomiędzy pracownią architektury wnętrz Minimoo, a inwestorem. Jak każde zajęcie kreatywne- projektowanie wnętrz również jest zajęciem nieszablonowym i ciężkim do zamknięcia w sztywnych regułach i procedurach. Naturalnym jednak jest fakt, że inwestorzy którzy po raz pierwszy podejmują podobną współpracę nie wiedzą czego się spodziewać i jak podobna kooperacja wygląda. Poniżej przedstawiam zarys poszczególnych etapów projektowania wnętrza od pierwszego kontaktu do lampki szampana wieńczącej udaną realizację.
Etap 1: Rozmowa

Etap 1: Rozmowa

Wszystko zaczyna się od rozmowy. Na początkowym etapie współpracy chcemy dowiedzieć się jak najwięcej, wysłuchać jakie ma oczekiwania stylistyczne i jakościowe odnośnie przestrzeni która jest do zaprojektowania, odnośnie współpracy. Czy oczekuje projektu z pełnym nadzorem autorskim czy podstawowym? Jaki budżet planuje przeznaczyć na daną inwestycję? Jakie funkcje mają spełniać poszczególne pomieszczenia i jakie elementy mają się w nich znaleźć? Czy ma jakąś preferowaną kolorystykę? Ustalamy również to w jakim stopniu klient potrzebuje pomocy przy doborze stylu i idei w ramach których przeprowadzony zostanie projekt. Czy wszystko jest przemyślane i wymaga jedynie drobnych poprawek czy może inwestorzy oczekują pełnego wsparcia merytorycznego...

Skontaktuj się
Etap 2: Pomiar i inwentaryzacja

Etap 2: Pomiar i inwentaryzacja

Po ustaleniu planu działania zabieramy się do pracy. Projekt rozpoczyna się od szczegółowego pomiaru i inwentaryzacji przestrzeni która jest do zaprojektowania. To fundament dla rzutów i propozycji układów funkcjonalnych przestrzeni. Na tej podstawie przygotowywany jest model 3d wnętrza, dzięki czemu już na początkowym etapie przedstawiane są propozycje układów funkcjonalnych w czytelnej wizualnej formie. Nad układami funkcjonalnymi pracujemy do osiągnięcia pełnej akceptacji klienta. W przypadku kiedy rozpoczynają Państwo dopiero prace nad projektem budowlanym swojego wymarzonego domu, idealne byłoby podjęcie współpracy już na etapie wykonywania projektu architektonicznego. Współpraca architekta wnętrz z architektem budynku pozwala na perfekcyjne dopracowanie projektu całościowego. W takiej sytuacji projekt wnętrz wykonywany jest na podstawie dokumentacji budowlanej którą dostarcza projektant budowlany lub inwestor i można dostosować go w 100% do potrzeb jego przyszłych mieszkańców.

Skontaktuj się
Etap 3: Koncepcja

Etap 3: Koncepcja

Spotkania na tym etapie często odbywają się w sklepach z wyposażeniem wnętrz. To idealne miejsce do przedstawienia pomysłów, omówienia koncepcji i rozmowy na temat szczegółów wykończenia wnętrza które podobają się inwestorowi (mam tutaj na myśli kolory, faktury, struktury oraz produkty typu: płytki, podłogi, farby, meble, itp.) Na tym etapie inwestor otrzymuje inspirację, propozycje materiałów wykończeniowych, zarysowana zostaje kolorystyka jak również powstaje wstępna wycena elementów które zwróciły naszą uwagę: by klient mógł mieć pod kontrolą swój budżet. Ilość takich spotkań zależy całkowicie od możliwości i chęci klienta. Jeśli z jakichś powodów spotkania nie są możliwe lub utrudnione, współpraca może odbywać się zdalnie za pośrednictwem internetu, wtedy kolejne propozycje produktów, mebli czy oświetlenia przedstawiane są klientowi wraz z wycenami przez e-mail lub telefonicznie.

Skontaktuj się
Etap 4: Wizualizacja

Etap 4: Wizualizacja

Po zaakceptowaniu przez klienta układów funkcjonalnych i wstępnej idei, przechodzimy do stworzenia wizualizacji, w technologii 3D przygotowywane są składowe projektu z zastosowaniem materiałów które zostały wstępnie zaakceptowane. W systemie różnych propozycji i poprawek wypracowujemy najbardziej odpowiadającą wersję wizualizacji. Pracujemy nad koncepcją oświetlenia, dobieramy lampy zgodnie z ustaloną funkcją pomieszczeń, wyceniamy je, dobieramy meble i inne elementy wyposażenia. Kiedy wizualizacje są w 100% zaakceptowane przez klienta, przejść możemy do kolejnego etapu czyli rozrysowywania projektu technicznego, gdzie podstawą jest ścisła współpraca z inwestorem w celu jak najlepszego dostosowania wnętrz do jego potrzeb oraz wprowadzenie zmian sugerowanych przez niego. Końcową formą tego etapu, są gotowe wizualizacje.

Skontaktuj się
Etap 5: Projekt techniczny

Etap 5: Projekt techniczny

Na podstawie dotychczasowych ustaleń rozrysowywane są rzuty i widoki ścian niezbędne do zobrazowania przedstawionej koncepcji w techniczny sposób. Powstaje projekt sufitów podwieszanych powiązanych z funkcją i oświetleniem, wybór lamp wraz z wyceną. Projektujemy elementy zabudów sucho-tynkowych, rozplanowujemy instalację elektryczną, na życzenie klienta instalacji kino domowe a także instalacje inteligentne, rozmieszczenie głośników itp. Wykonywany jest projekt układu punktów wodno-kanalizacyjnych zgodnie z funkcją i doborem wyposażenia łazienki oraz kuchni. Tworzymy projekt szczegółowy kuchni, łazienki. Ustalamy kolorystykę ścian i sufitów, projekt ułożenia okładzin podłogowych i ściennych we wszystkich pomieszczeniach, wybór materiałów, projekt wszystkich mebli i niezbędnych elementów wykonywanych na zamówienie wraz z wyceną u stolarza. Wybór mebli gotowych ze wskazaniem sklepów, gdzie można je zakupić, wybór drzwi. Przygotowujemy zestawienia i propozycje materiałów potrzebnych dla realizacji projektu ze wskazaniem miejsc ich zakupu. Przez cały czas trwania realizacji koordynujemy wyceny materiałów zaproponowanych w projekcie. Gwarantujemy ścisłą współpracę z inwestorem oraz merytoryczne wsparcie na każdym z etapów projektu, dla inwestora oraz wykonawców.

Skontaktuj się
Etap 6: Etap końcowy

Etap 6: Etap końcowy

Po sporządzeniu projektu wykonawczego, inwestor otrzymuje komplet rysunków w postaci elektronicznej, wysłany e-mailem. Na podstawie wykonanych szczegółowych projektów wykonawcy wszystkich branży wykonują swoją pracę. W razie jakichkolwiek pytań mogą kontaktować się ze mną e-mailowo oraz telefonicznie do końca trwania prac budowlanych.W ostatnim etapie przekazujemy klientowi książkę projektową z rysunkami technicznymi. W zależności od ustaleń prowadzony jest nadzór autorski nad projektem, ilość wizyt na budowie ustalana jest indywidualnie na życzenie klienta. Projekty wykonywane są z taką starannością aby wizyty na miejscu realizacji nie były konieczne lub by ich ilość mogła ograniczyć się do zalecanego minimum. Na sam koniec, już po zakończeniu prac budowlanych, po montażu mebli, odbywają się konsultacje odnośnie wyboru zasłon, rolet, dekoracji. Odbywa się to z reguły na miejscu realizacji.

Skontaktuj się